UWAGA! Dołącz do nowej grupy Kraków - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

W Krakowie zakończono akcję „Bezpieczny powrót” z udziałem Policji i MPK


W nocy z 19 na 20 czerwca br. w Krakowie odbyła się akcja „Bezpieczny powrót”, zorganizowana przez krakowską Policję oraz MPK. Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa pasażerów komunikacji miejskiej oraz ograniczenie przestępczości na przystankach i w pojazdach. W trakcie akcji przeprowadzono szereg interwencji oraz kontroli, które przyniosły wymierne efekty w postaci ujawnionych wykroczeń i nałożonych mandatów.

W nocy, podczas operacji, funkcjonariusze Policji i inspektorzy MPK zrealizowali 21 interwencji, ujawniając 22 wykroczenia. Nałożono mandaty karne o łącznej wartości 8600 zł. Policyjne kontrole umożliwiły także wylegitymowanie 42 osób, co stanowiło reakcję na nieprzestrzeganie przepisów oraz sytuacje zagrażające porządkowi publicznemu.

Podczas akcji szczególnie niepokojącym incydentem było zatrzymanie mężczyzny posiadającego narkotyki, który jednocześnie figurował jako osoba poszukiwana celem odbycia 10 miesięcy kary pozbawienia wolności. Policjanci odkryli również czterech nietrzeźwych kierujących hulajnogami elektrycznymi. Dodatkowo, współpracując z kontrolerami biletów, nałożono 15 opłat dodatkowych oraz wydano 52 wezwania do zapłaty w związku z podróżowaniem bez ważnego biletu, co podkreśla istotę prowadzonych działań w zakresie bezpieczeństwa w komunikacji miejskiej.

Źródło: Policja Kraków


Oceń: W Krakowie zakończono akcję „Bezpieczny powrót” z udziałem Policji i MPK

Średnia ocena:4.47 Liczba ocen:20


Zobacz Także